Wednesday, April 15, 2015

Tervisepäev meie koolis

7.aprillil toimus meie koolis eTwinningu projekti "Tervisepäev meie koolis" tegevused. Olime oma meeskonnaga paika pannud, et 9. klassi õpilased joonistavad oma kontuuri sisse kõigepealt südame õigesse kohta ja seejärel luustiku; 4. klaasi õpilased panevad kokku peaaju mudeli ning 6. klass teeb trepijooksu mõõtes enne ja peale jooksu oma pulssi. Neid tegevusi pildistati ning hiljem koostasid õpilased kollaaži, mille saatsid eTwinningu projekti. Oli üks põnev päev ja tegevused pakkusid üsna palju huvi. Lisame siiajuurde kollaažid, mis päevast valmisid.
                                                        9. klassi luukere joonistamine


                                                            6. klassi trepijooks


4. klassi ajumudeli tegemine






Monday, April 13, 2015

Aktiivne esitlus tunni läbiviimiseks

Ideest kinni haarates, tuli mõte teha üks paaritunnine koolitus märtsi vaheajal. Mõeldud tehtud. Välja sai pakutud 19. 04 kell 10.00-13.00 koolitus teemal "Nerapod.com keskkond". Eelnevalt oli vajalik oma esitlus, mida tahetakse muuta, salvestada Drive või siis saata meilile.
Neljapäeva hommikul koguneski väike seltskond huvilisi arvutiklassi. Alguses olid õpetajad õpilase rollis ja tegid läbi "Värvusõpetuse" lühikursuse, et saada aimu, millised võimalused nearpod.com keskkond annab. Mida teema lõpupoole, seda põnevamaks asi läks. Viimane ülesanne seisnes lillepeenra joonistamises, mis tuli ühel hetkel katkestada, sest muidu poleks enam aega jäänud endale materjali valmistamiseks. Lisan siia pildi meie katsetustest.

Nagu näha tulid pildid kõik eriilmelised.
Edasi toimus tegevus juba õpetaja rollis ja igaüks hakkas tegutsema selle teemaga, mis talle vaja oli. Koostatud oli ka paberkandjal juhend, et oleks võimalikult  mugav materjaliga tegeleda. Koolielu lehel on olemas videojuhend sama keskkonna kohta, kuid kuna tänapäeval tehakse veebikeskkondades pidevalt uuendusi, siis sai veidi juhendit parandatud ja täiendatud.
Lisaks juhendile oli vajadusel abikäsi kohe võtta, sest koolitaja käis ja aitas, saades samas tagasisidet juhendist, mille oli kokku pannud ja mida siis hiljem veelgi täiendas-parandas.
Keskkond võimaldab läbi viia aktiivset tundi ja panna õpilased kaasa mõtlema-töötama. Lisaboonus on veel seegi, et kui õpilane puudub ja ta saaks kaasa teha, siis saades teada koodi, võib ta kodus samaaegselt tunnis osaleda ning ülesandeid lahendada. Paraku vabavaras olev keskkonna osa ei võimalda esitlusele lisada youtube videoid ega anda kodust ülesannet, mida saab tasulise versiooni puhul teha, aga elevust tekitab sellinegi esitlusviis.