Sunday, December 6, 2015

Maailmaharidusnädal

Novembrikuus toimub Juuru Koolis Maailmaharidusnädal, mille eesmärgiks on laiendada õpilaste teadmisi arenguriikidest ning nende ees olevatest probleemidest. Selleks loosivad klassid eelnevalt riigid, mille kohta otsivad teavet ning koostavad kas plakati või esitluse. Seejärel toimub viktoriin ning ürituse lõpus vaadatakse filmi või kohtutakse mõne huvitava persoon iga. Üritus toimub juba teist korda. Eelmisel aastal kohtuti Tšiili suursaadik Enton Figuerraga.
Möödunud aastal tegid klassid plakati ja lavalise ettekande oma riigi kohta. Lisaka oli üks päev, kus pakuti erinevate riikide rahvustoite.
Sel aastal otsustasime teha veidi interaktiivsemaid tegevusi. Kogu ürituse info pandi üles veebitahvlile, kuhu klassid lisasid oma esitlused, mis ka ette kanti. Edasi sai samale tahvlile lisatud viktoriiniks vajalik info.
Seekord otsustasime teha viktoriini samuti interaktiivsemas keskkonnas kui eelmisel aastal (Kahoot). Sel aastal kasutasime loquiz keskkonda. Nii tegijale kui ka osalejatele tundus päris põnev ja huvitav lahendus.
Tulemused olid üsna toredad
Teekond, mis tuli läbida oli selline



Kuna sellesse mängu saab lisada pildi tegemise ülesandeid ja palju muidki põnevaid tegevusi, siis pildiülesande tulemused olid sellised

Oli igati huvitav nädal täis tegevusi, mis lõppes Reet Ausi filmi "Moest väljas" vaatamise ja aruteluga.
Viktoriinis osalejate tagasisidet sai küsitud ühe polli abil, millele kahjuks vastas väga vähe õpilasi (6 õpilast 16-st), aga tulemus selline



Järgmisel aastal jätkame traditsiooni.

Saturday, December 5, 2015

Uued vahendid

I veerand läbi ning päris palju uusi digivõimalusi tekkinud ning aeg on taas teha üks sisekoolitus kolleegidele. Mõeldud tehtud. Kuna vahendite läbi proovimine võtab omajagu aega, siis plaanitud koolitus sai teoks vaheajal, 22. oktoobril.
Seekord oli taasavastamisrõõm Quizleti keskkonna võimaluste üle. Kui senini oli arusaam, et see superhea keskkond võõrkeelte õppimiseks, siis nüüd uuesti keskkonnaga tutvust tehes oli hea avastada, et sobib edukalt teistegi õppeainete õppimiseks ja loomine üsna lihtne. Nii mõnigi kolleeg hakkas seda kasutama mõistete, sõnade vms. õpetamiseks ja kordamiseks.

Teiseks vahendiks oli testide tegemine socrative keskkonnas. Kuna õpilastel enamusel on olemas nutitelefon, siis hea need tunnitegevusse kaasata.

Tuletasime meelde LearningAppsi võimalused ning kuidas kasutada Stuudiumi Tera keskkonda, mida saab mugavalt liita oma tunni juurde ja sinna hea panna lisamaterjali ning ka õpilased saavad oma kodutöid samasse kohta panna.

Päev möödus töiselt ja loodetavasti jäid kohale tulnud õpetajad rahule.